souhrn

10. 12. 2018 | † 22. 07. 2012 | kód autora: x6H
Sunderland AFC - Newcastle United 1:1
Branky: 52. Danny Higginbotham - 65. James Milner
Na Stadium of Light byl vidět vcelku vyrovnaný fotbal. Větší šance byla k vidění v 28. minutě, když Michael Owenpoprvé vyzkoušel brankáře Gordona. Ten si však s jeho pokusem věděl rady. Víc šancí měli domácí, jenže na nádherné zákroky Irského Shaye Givena nikdo neměl. Velkou šanci měl taky David Rozehnal. Jeho pokus ale skončil za brankou. První polovina nabídla celkem dost šancí. Do šaten se ale odcházelo za stavu 0:0. Sunderland začal druhou půly velmi agresivně a měl dokonce převahu - Roy Keane asi o pauze v šatně trochu křičel. Straky se ale nenechaly a po nepovedeném centru jednaadvacetiletého Milnera v 65. minutě měli možnost oslavovat vyrovnání. V 80. minutě měl velkou šanci rozhodnout Chopra, jeho hlavička však mířila na břevno. Toto severovýchodní derby tedy skončilo nerozhodně 1:1.
Derby County - West Ham United 0:5
Branky: 42. Lee Bowyer, 51. Matthew Etherington, 55. Eddie Lewis (vl.), 59. Lee Bowyer, 69. Nolberto Solano
Slabé Derby County znovu ukázalo, že nepatří do Premier League. Tentokrát na domácím hřišti podlehlo 0:5 rozjetému West Hamu United. První poločas skončil zatím jen 0:1. To co se však stalo od 50. až 69. minuty nikdo nečekal. V úseku 19. minut padly čtyři branky! V 50. minutě vše načal Etherington. Následovala branka, kterou vstřelilo Derby, bohužel ale do své branky.To byla 55. minuta. O čtyři minuty později zvýšil náskok Bowyer. Posledním hřebíčkem do rakve byl gól v 69. minutě. Solano totálně pohřbil berany!
Liverpool FC - Fulham FC 2:0
Branky: 81. Fernando Torres, 85. Steven Gerrard (pen.)
I když vše hrálo pro Liverpool (držení míče 66% a 11 střel na bránu), ještě ke konci zápasu nebylo jasné, jak vše vlastně dopadne. V 81. mintě se znovu trefil nováček v Anglii Fernando Torres. Brankář Niemi neměl šanci - míč letěl kolem obránce. Když se v 84. minutě pokusil Anglický dlouhán Peter Crouch o postup do vápna, Bocanegra to už nevydržel a na hranici mezi hrací plochou a velkým vápnem ho podkosil. Rozhodčí se ani nerozmýšlel - Penalta! Na tu nastoupil >Captain Fantastic< a jednoznačně míč poslal do pravého dolního rohu. Takže si Reds na konci utkání pojistili výhru a bylo vymalováno!
Birmingham City - Aston Villa 1:2
Branky: 62. Mikael Forssell - 11. Liam Ridgewell (vl.), 87. Gabriel Agbonlahor
Birmingham City postoupilo do první ligy a tak má Aston Villa konečně zpět svého největšího rivala ze stejného města. A dnes se ukázalo, že jsou na tom se silami celkem stejně.I když to ještě chvilku před koncem bylo po vlastním gólu třiadvacetiletého Ridgewella a vyrovnání Fina Forssella nerozhodně, Aston Villa zvládla vstát a v 87. minutě, když mladý Gabriel Agbonlahor svou trefou poslal k vítězství. Aston Villa tedy předčila své rivaly v (jako vždy, napínavém) městském derby.
Chelsea FC - Everton FC 1:1
Branky: 70. Didier Drogba - 90. Tim Cahill